بازی های موبایلی امروزه در میان نوجوانان و جوانان سراسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده اند به طوری که درحال حاضر کم تر کسی وجود دارد که بازی های جذابی همچون پابجی موبایل و کالاف دیوتی را نشناسد ! هر یک از این بازی ها از قابلیت ها و گیم پلی به خصوصی برخوردار هستند که آن را نسبت به دیگری متمایز می سازد ؛ اما شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که کدام یک بهتر است ؟ برای تجربه لذت بخش گیمینگ کدام بازی را نصب کنیم ؟‌ پابجی موبایل یا کالاف دیوتی ؟! برای پاسخ کامل این سوال و آشنایی کامل با گیم پلی پابجی موبایل و کالاف دیوتی تا انتهای این مطالب با راکسل ، مرجع اصلی خرید یوسی پابجی موبایل در ایران همراه باشید .

پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل

بازی کالاف دیوتی :

بازی کالاف دیوتی با بیش از 2 دهه تجربه در بازی‌های شوتر اول شخص، به سرعت حجم عظیمی از طرفداران خود را از پشت کنسول‌های گیم، به نسخه موبایلی بازی کالاف دیوتی کشاند. فضای بازی به صورت خارق العاده ای طراحی شده است که تمامی جزئیات آن حس هیجان و تلاش برای مبارزه را به بازیکنان منتقل می سازد .

بازی پابجی موبایل :

بازی پابجی موبایل را می توان موفق ترین بازی موبایلی بتل رویال جهان دانست این بازی درمیان سایر بازی های موبایلی حرف اول را می زند . پابجی موبایل پس از انتشار نسخه بتل رویالش به شهرت زیادی رسید و از همان ابتدا در عرصه ی گیمینگ بی رقیب شد .محبوبیت این بازی تنها به علت  کیفیت و جذابیت بالای آن نمی‌باشد بلکه پابجی موبایل با گیم‌پلی غنی خود که سرشار از قابلیت ها، امکانات و جزئیات دقیق است، طرفداران زیادی را در مدت زمان بسیار کمی به خود جذب کرده است.

پابجی یا کالاف دیوتی ؟ کدام یک بهتر است ؟!

هر دو بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی به طور پیش‌فرض در دسته بازی‌های شوتر اول شخص قرار دارند و هر دو آن‌ها را می‌توان به حالت سوم شخص تغییر داد. اما گیم پلی پابجی واقع‌گرایانه است و این در حالی است که پلیرهای کالاف دیوتی یک تجربه مهیج و پرهیاهو را در این گیم کسب می‌کنند. با یک بررسی دقیق می توان دید که پابجی موبایل به‌ طور انحصاری بیشتر به سبک بتل رویال خود اهمیت می دهد و برای ارتقای بخش‌های دیگر گیم تلاش زیادی نکرده است؛ اما بازی کالاف دیوتی در داستان‌سرایی ماهر است. در ادامه به طور دقیق و کامل تر به بررسی تفاوت و قابلیت های هریک از این دو بازی خواهیم پرداخت .

مقایسه پابجی موبایل

مقایسه بازی پابجی موبایل با کالاف دیوتی :

  • منو بازی :

منوی اصلی هر دو بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی تقریبا شبیه به یکدیگر طراحی شده است . پلیرها در منوی اصلی از همان لحظه ران‌ کردن بازی، کاراکتر بازی خود را در مرکز صفحه مشاهده خواهند کرد  اسکین و آیتم های انتخابی نیز قابل رویت هستند . در هر دو بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل پلیرها می توانند انتخاب کنند که به صورت تک نفره برای بقا تلاش کنند و یا عضو گروهی شده و بازی را به صورت گروهی پیش ببرند .  در اغلب بازی های سبک بتل رویال امکان احیای هم تیمی ها وجود دارد اما به طور کلی انیمیشن کالاف دیوتی طبیعی‌تر از پابجی موبایل است. درهر دو بازی ،انواع مختلفی وسایل نقلیه از جمله : موتور سیکلت ،خودرو سواری و حتی ماشین های سنگین و .. در اختیار بازیکنان قرار می گیرد که بازیکنان می توانند هریک از آن ها را برگزیده و استفاده نمایند .

  • گرافیک :
بیشتر بخوانید :  معرفی ۱۰ گوشی مناسب بازی پابجی موبایل در  ۲۰۲۴

یکی از ویژگی های بسیار مهم در بازی های موبایلی بخش گرافیک و برخورداری از گرافیک بالا است . گرافیک بازی کالاف دیوتی موبایل بسیار سبک و روان است ، در بازی پابجی موبایل نیز جزئیات‌ گرافیکی دقیق‌تر هستند و با کیفیت بیشتری نشان داده می‌شوند. جالب است بدانید که در پابجی موبایل از موتور گرافیکی آنریل انجین 4 استفاده شده است و اکتیویژن برای کالاف دیوتی موبایل از موتور یونیتی بهره برده است. در نگاهی کلی موتور گرافیکی آنریل انجین 4 قدرتمندتر است و در نمایش جزئیات دقیق‌تر عمل می‌کند به همین دلیل است که اغلب گیمرها معتقد هستند که فضای بازی پابجی موبایل نسبت به کالاف دیوتی طبیعی‌تر به‌ نظر می‌رسد.جزئیات فضای گرافیکی پابجی موبایل به شکستن درها محدود است و در کالاف دیوتی آزادی عمل بیشتری وجود دارد به عنوان مثال در کالاف دیوتی می‌توانید شیشه‌ها را نیز بشکنید و در سرتاسر محیط بازی گردو خاک به پا کنید J

  • نقشه بازی :

شما هریک از بازی های کالاف دیوتی و یا پابجی موبایل را انتخاب کنید ، می توانید هیجان اجرای این بازی را در مپ های متنوع و جذاب آن تجربه کنید چرا که هر دو بازی دارای مپ های مختلف و سرگزم کننده ای هستند. البته تقریبا می توان گفت که هر دو مپ های مشابهی نیز دارند و فقط یکسری تفاوت های کلیدی و به خصوصی در آن ها وجود دارد از جنله بهترین مپ هاب بازی کالاف دیوتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مقایسه کالاف با پابجی

انواع نقشه (مپ) در کالاف دیوتی موبایل :

کالاف دیوتی موبایل دارای 3 مپ اصلی است:

Battle Royale: این مپ کلاسیک کالاف دیوتی موبایل است و دارای طیف گسترده ای از مناطق مختلف، از جمله شهرها و روستاها و همچنین  جنگل ها و کوه ها است که از هریک از آن موقعیت ها می توانید استفاده کرده و خود را به چالش بکشید .نقشه Battle Royale برای بازیکنانی که به دنبال یک تجربه بتل رویال سنتی هستند، مناسب است.

Blackout: این مپ بر گرفته از بازی Black Ops 4 است بر همان مبنا ساخته شده است .در این نقشه شاهد مناطق مختلفی از بازی های Black Ops خواهید بود. Blackout برای بازیکنانی که به دنبال یک تجربه بتل رویال با مضمون Black Ops هستند، انتخاب خوبی است .

Alcatraz: این مپ بر اساس نقشه Alcatraz از بازی Black Ops II ساخته شده است و دارای یک زندان بزرگ است. Alcatraz برای بازیکنانی که به دنبال یک تجربه بتل رویال سریع و پرتنش و هیجان انگیزهستند، مناسب است و بدون شک آن ها را به وجد خواهد آورد.

  • وسیله نقلیه :
بیشتر بخوانید :  بهترین تفنگ برای درگیری و رگبار دشمن در پابجی موبایل کدام است ؟

یکی از بخش های بسیار لذت بخش و هیجان انگیزی که فضای بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی را جذاب تر می سازد ؛ امکان برخورداری و استفاده بازیکنان از انواع وسایل نقلیه به طور آزادانه است . البته واقع‌گرایانه بودن پابجی در نیاز وسایل نقلیه به سوخت مدام، به طور کامل مشهود است و همین موضوع ممکن است کمی دست و پای شما را ببندد ؛ این در حالی است که در بازی کالاف دیوتی شما می‌توانید بدون هیچ گونه محدودیتی خودروهای انتخابی را برانید و برای بقا بجنگید.

  • اسلحه :

اگر بخواهیم دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل را از نظر اسلحه بررسی کنیم باید بگوییم که ، پابجی موبایل دارای 169 اسلحه مختلف است، در حالی که کالاف دیوتی موبایل دارای 100 اسلحه است. بنابراین، پابجی موبایل از نظر تعداد اسلحه متنوع تر است از این رو اگر به تنوع اسلحه و تعویض مداوم اسلحه ها علاقه مندید ، به نظر می رسد که بازی پابجی موبایل برای شما گزینه ی بهتری خواهد بود .هر دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل دارای انواع مختلفی از اسلحه  از جمله: اسلحه های تهاجمی، SMG، شاتگان، اسنایپر و ماشین گان و .. هستند . با این وجود، برخی از دسته های اسلحه در هر دو بازی به طور متفاوتی اجرا می شوند. به عنوان مثال، اسلحه های SMG در پابجی موبایل معمولاً از نظر دقت و برد کوتاه تر از اسلحه های SMG در کالاف دیوتی موبایل هستند.

مقایسه بازی کالاف با پابجی

  • بررسی تعادل اسلحه ها :

بدون شک شما هم مشتاق هستید که بدانید کدام یک از اسلحه های موجود در بلزی پابجی موبایل و بازی کالاف دیوتی از همه برتر است ؟! و عملکرد بهتری دارد ! جالب است بدانید با یک بررسی کامل به این موضوع پی بردیم که هر دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل همواره در تلاش بوده اند که اسلحه های خود را متعادل نگه دارند تا هیچ اسلحه ای بر سایر اسلحه ها برتری نداشته باشد. با این وجود، برخی از اسلحه ها در هر دو بازی از نظر قدرت و محبوبیت برجسته هستند. به عنوان مثال، اسلحه M416 در پابجی موبایل و اسلحه AK-47 در کالاف دیوتی موبایل معمولاً به عنوان بهترین اسلحه های تهاجمی در نظر گرفته می شوند و طرفداران زیادی دارند .هر دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل به بازیکنان اجازه می دهند اسلحه های خود را با انواع مختلف لوازم جانبی و براساس سلیقه خود شخصی سازی کنند. این لوازم جانبی می تواند شامل انواع مختلفی از خشاب ها، دوربین ها، صدا خفه کن ها و سایر موارد دیگر باشد. یکی از مزیت های شخصی سازی اسلحه این است که به بازیکنان کمک می کند تا اسلحه های خود را بر اساس سبک بازی خود بهینه کنند. بنابراین خاص بودن و برتر بودن اسلحه در این بازی ها به انتخاب و سلیقه شما و عملکرد شما در طی نبرد بستگی دارد به عنوان مثال : ممکن است که برخی از بازیکنان از اسلحه های تهاجمی با برد بلند برای نبرد های دوربرد استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از اسلحه های SMG با دقت بالا برای نبردهای نزدیک بهره ببرند . از این رو همواره به بازیکنان تازه وارد توصیه می شود که پس از نصب هر یک از این دو بازی ، ابتدا انواع مختلفی از اسلحه ها و کاربرد و عملکرد هریک را امتحان نمایند تا بتوانند از میان آن ها بهترین اسلحه که با عملکرد و روش آن ها سازگار است را بیابند و شانس پیروزی خود را افزایش دهند .

بیشتر بخوانید :  معرفی بهترین تجهیزات و attachment برای m416 در پابجی موبایل

تعداد علاقه مندان و میزان دانلود بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی :

طبق آمارهای منتشر شده، تا کنون بازی پابجی موبایل بیش از 1 میلیارد دانلود در سراسر جهان داشته است. این در حالی است که کالاف دیوتی موبایل بیش از 500 میلیون دانلود ثبت کرده است؛ یعنی بیش از 1 میلیارد بازیکن فعال ماهانه برای بازی پابجی موبایل و ماهانه بیش از ۵۰۰ نفر در بازی کالاف دیوتی موبایل در رده سنی مختلف وجود دارد. بر این حساب، پابجی موبایل تعداد بازیکنان فعال ماهانه بیشتری نسبت به کالاف دیوتی موبایل دارد اما در آخر همه چیز بستگی به سلایق شخصی شما دار که باتوجه به سبک بازی و فضای مورد علاقه ی خود و نکات ذکر شده در این مقاله بازی دلخواه خود را نصب کنید.

شما تجربه اجرای کدام یک را داشته اید ؟ با توجه به فاکتورهای بررسی شده به نظر شما کدام بازی ارزش نصب را دارد ،بازی پابجی موبایل یا بازی کالاف دیوتی ؟ نظرات و تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید .

راکسل گیفت بزرگترین عرضه کننده یوسی پابجی موبایل و تجهیزات گیمینگ در ایران .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *