یکی از پرطرفدارترین بازی های موبایلی پرطرفدار حال حاضر، بازی پابجی موبایل است. این بازی توانست در کوتاه ترین زمان ممکن موج عظیمی از قشر نوجوان و جوان را به خود جذب کند و به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. یکی از دلایل محبوبیت بازی پابجی موبایل، برخورداری از محیط ها و نقشه های متنوع و هیجان انگیز است که جذابیت اجرای این بازی را برای سایر بازیکنان دوچندان می سازد. فضای بازی PUBG Mobile به گونه ای است که بازیکنان در هر دوره از بازی، یک ماجرای جدیدی را پشت سر می گذارند و قادر خواهند بود که در هر نقشه پابجی موبایل یک مهارت‌ تاکتیکی، تصمیم‌گیری سریع و هماهنگی با تیم را تجربه نمایند. اما رمز اصلی پیروزی در بازی پابجی موبایل و پشت سر گذاشتن همه ی مراحل آن، نیازمند آموزش و اطلاع کافی از نقشه پابجی موبایل و قابلیت هایی است که می توانند در هر محیط از آن برخوردار شوند. ما در ادامه این مقاله از راکسل شما را با انواع نقشه های پابجی موبایل و معایب و مزایای هریک از آن ها آشنا خواهیم کرد که بتوانید در اجرای این بازی شگفت انگیز بهترین عملکرد را داشته باشید. با ماهمراه باشید.

انواع مپ های پابجی موبایل

  1. مپ ارانگل (Erangel)

یکی از محبوب‌ترین مپ های پابجی موبایل، ارانگل است. ارانگل Erangel نقشه اصلی و کلاسیک بازی پابجی موبایل است. درواقع ارانگل یک نقشه 8×8 با چند منطقه شهری است که توسط زمین‌های باز و وسیع از هم جدا شده‌اند. در قسمت جنوبی این نقشه یک منطقه جزیره‌ای ایزوله قرار دارد که دارای یک پایگاه نظامی است. این جزیره از طریق دو پل کوچک به سرزمین اصلی متصل می‌شود.

مپ ارانگل پابجی موبایل

چند مکان مناسب برای فرود آمدن در مپ ارانگل عبارت‌اند از:

منطقه Quarry

این مورد یکی از بهترین مناطق مپ ارانگل برای فرود آمدن است که در بخش جنوب غربی قرار دارد. این منطقه از وسعت زیادی برخوردار است و شما می‌توانید در آن تجهیزات مناسبی برای شروع بازی جمع‌آوری کنید. البته باید مراقب بازیکنان دیگر نیز باشید چرا که این منطقه در میان پلیرهای پابجی موبایل از محبوبیت بالایی برخوردار است.

مدرسه :

این منطقه در مرکز نقشه ارانگل قرار دارد و برای شروع مسابقه، منطقه‌ای امن به شمار می رود . شرایط لوت در مدرسه عالی نیست، اما می‌توانید با کمی جست‌وجو، تجهیزات اولیه برای شروع یک مسابقه هیجان‌انگیز را لوت کنید. بازیکنان کمی این منطقه را انتخاب می‌کنند و به همین خاطر در ابتدا باید با دشمنان کمی مبارزه کنید.

بیشتر بخوانید :  بهترین تفنگ تک تیرانداز در پابجی موبایل کدام است ؟ 

پایگاه نظامی :

اگر به دنبال یک چالش برای شروع بازی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که در این منطقه فرود بیایید. در پایگاه نظامی تجهیزات زیادی برای لوت کردن قابل دسترس است و شما می‌توانید بهترین اسلحه‌های بازی را در این منطقه پیدا کنید. هرچند درصورتی‌که پایگاه نظامی خارج از منطقه امن مسابقه باشد، کار سختی برای ورود به دایره خواهید داشت اما بازهم از بهترین مناطقی بشمار می رود که می تواند در آن اوج لذت و هیجان را تجربه کنید.

2. مپ Miramar  ميرامار

مپ میرامار پابجی موبایل

میرامار از جمله بزرگ ترین مپ های بازی پابجی موبایل است و موقعیت های مختلفی در آن قرار داده شده است. میرامار نقشه یک زمین خشک و بیابانی پهناور است که کوه ها و تپه های زیادی در آن به چشم می خورد. این نقشه یک محیط بیابانی و صحرایی را شبیه‌سازی می‌کند. به همین دلیل در این منطقه نمی‌توانید از پوشش فضای سبز برای دفع حملات تک‌تیراندازها استفاده نمایید. البته شهرهایی مانند لوس لئونز و پکادو در میرامار وجود دارند، اما خارج از آن شهرها بیشتر مناطق مسطح و بدون پوشش کافی هستند. اگر بتوانید یک تفنگ تک تیرانداز یا سلاح‌های دوربرد مشابه را لوت کنید، مسابقه‌ای آسان خواهید داشت.این نقشه به دلیل چالش های منحصر به فرد و دشواری که دارد به بازیکنان مبتدی توصیه نمی شود.شما می توانید با خرید یوسی پابجی موبایل از مراجع معتبر و دریافت و ارتقای قابلیت های خود شانس برنده شدن خود در این مپ را چندین برابرکنید چرا که لوکیشن آن به گونه ای طراحی شده است که بازی بدون وجود لوازم نقلیه مناسب امکان پذیر نخواهد بود. سه منطقه بزرگ غارت در نقشه میرار وجود دارد که بازیکنان با ورود به آن ها غنیمت های مورد نیاز خود را جمع آوری می کنند.

Prison زندانی در موقعیت جنوب غربی نقشه است که درون یک جزیره قرار دارد و غنیمت های بسیاری در آن نهفته است.

Pecado لوکیشنی در میانه نقشه است که معمولا در لحظات ابتدایی بازی توسط سایر بازیکنان محاصره می شود. به این ترتیب شرکت کنندگان برای حضور در این لوکشین باید مجهز به بهترین اسلحه های نزدیک برد باشند. با داشتن یوسی پابجی بازیکنان از انواع تجهیزات مورد نیاز و ضروری نبرد بهره مند خواهند شد.

بهترین مکان در میرامار برای فرود آمدن به شرح زیر است :

تصفیه آب: این منطقه در شمال مرکز نقشه قرار دارد. تعداد کمی از بازیکنان در این منطقه فرود می‌آیند و به همین خاطر نباید در ابتدا مبارزات سختی داشته باشید. البته باید اشاره کرد که شرایط لوت در این بخش ایده‌آل نیست. از منطقه تصفیه آب تا منطقه امن نیز عموما فاصله کمی وجود دارد

بیشتر بخوانید :  بهترین تنظیمات گرافیکی ، pick up و ... برای پابجی موبایل

لبه‌های بیرونی منطقه لوس لئونز: این مناطق دارای لوت کافی هستند و می‌توانند شما را برای نبردهای اولیه آماده کنند. اگر می‌خواهید آرام وارد نبردها شوید، لبه‌های منطقه لوس لئونز مناسب شما است.

یادت نره !

شما عزیزان برای خرید یوسی پابجی موبایل می توانید به فروشگاه معتبر راکسل در ایران مراجعه نمایید و خرید خود را با مناسب ترین قیمت ممکن و از طریق درگاه قانونی و معتبر، انجام دهید.

3. مپ Sanhok سانهوک :

مپ سانهوک پابجی موبایل

یکی از بهترین و معروف ترین مپ های پابجی موبایل، مپ سانهوک است. در این نقشه چیزی جز فضای سرسبز و تپه‌های بی‌انتها وجود ندارد. این نقشه بزرگ، فضای کافی برای 100 بازیکن را دارد و بازیکنان می‌توانند از فضاهای سبز، درختان و تپه‌ها برای پوشش استفاده نمایند. این نقشه برخلاف سایر نقشه های بازی 4 در 4 طراحی شده است. با توجه به این نقشه، نبرد در یک سرزمین سرسبز و جنگلی اتفاق می افتاد که جاده ای طولانی در آن واقع شده است.رودخانه‌ای که از وسط نقشه سانهوک می‌گذرد و نیمه غربی آن را به دو نیم تقسیم می‌کند، لحظات پرتنش و نفس گیری را  برای بازیکنان به وجود می آورد. توصیه می شود که در این نقشه، روی جزیره‌های بزرگ‌تر فرود بیایید چرا که در این صورت به منطقه امن نزدیک‌تر بوده و یا داخل آن فرود خواهید آمد. در این نقشه چندین منطقه غارت وجود دارد. خرابه های نقشه Sanhok از مهم ترین مناطق بدست آوردن غنیمت برای بازیکنان است که نباید آن ها را نادیده بگیرید .مناطق مناسب غارت :

Bootcamp یکی دیگر از مناطق مناسب برای غارت در این نقشه است که هزار تن سلاح جنگی در آن قرار گرفته است. بازیکنانی که در دور انتهایی و پیش از ورود به صحنه نبرد وارد این موقعیت شوند سلاح زیادی را ذخیره خواهند کرد.

سه مکان برتر برای فرود آمدن در نقشه پرطرفدار سانهوک عبارت است از:

منطقه هان (Bhan): در مرکز بزرگ‌ترین جزیره سانهوک قرار دارد و شما با فرود در آن می‌توانید به تجهیزات زیادی برای لوت کردن دسترسی پیدا کنید.

پای نان (Pai Nan): این منطقه در نیمه پایینی نقشه سانهوک و امتداد رودخانه آن قرار دارد. یک شهر ساحلی با چندین ساختمان که پوشش خوبی را برای لوت کردن در دقایق اولیه بازی فراهم می‌کنند. پای نان یکی از مناطق کم‌ریسک برای شروع بازی بشمار می رود.

کواری:  کواری منطقه‌ای با لوت‌های مناسب و البته انتخاب اول بسیاری از پلیرها برای فرود در نقشه سانهوک است.

4)مپ Vikendi

مپ میرامار پابجی موبایل

این نقشه موقعیت کاملا متفاوتی دارد و فضای آن در آب و هوای برفی و زمستانی قرار گرفته است. به همین دلیل بازیکنان باید از امکانات متناسب با شرایط استفاده کنند. لوازم نقلیه، سلاح جنگی و زره از جمله مواردی هستند که باید قبل از انتخاب این نقشه به آن ها توجه داشت. با خرید یوسی پابجی موبایل همه ی بازیکنان می توانند از جدیدترین امکانات موجود در بازی استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید :  معرفی ماشین های پابجی موبایل + معرفی بهترین و سریعترین ماشین در پابجی + اسامی ماشین های پابجی

5)مپ Karakin

مپ karakin به مساحت دو کیلومتر در دو کیلومتر طراحی شده است. در این مپ پستی و بلندی های زیادی وجود دارد. تپه ها و کوه های بلند و مناطق زیرزمینی و دره برای بازیکنان مخفی گاه خوبی به حساب می آیند و می توانید از آن ها استفاده کرده و از تیررس دشمنان در امان بمانید. در این نقشه امکانات پیشرفته و جدیدی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که علاوه بر هیجان انگیز کردن تر کردن فضای بازی، تنوع بازی را نیز بیشتر می کند. انفجار هوایی، پناهگاه های متنوع، امکان انتخاب سلاح جنگی و لوازم نقلیه مختلف از جمله مزایای موجود در این نقشه است.

6)مپ  Deston

دستون جدیدترین مپ بازی پابجی موبایل است که به تازگی معرفی شده است.این نقشه پرطرفدار در ابعاد 8 در 8 طراحی شده است. در نگاه اول، نقشه دستون در اولین نگاه شباهت هایی با نقشه ارنجل دارد اما در آن به جزئیات بیشتری پرداخته شده است. مپ دستون در یک فضای درون شهری و بین شهری قرار دارد و ساختمان های بلند و ویرانه آن مخفیگاه خوبی برای بازیکنان به شمار می روند. با توجه به فضای طراحی شده ی آن و فاصله کم بین سازه هایش به احتمال زیاد شاهد نبردهای نزدیک خواهیم بود.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بوده اید بی نهایت خرسندیم.

راکسل گیفت | RAXELGIFT.IR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *