اکثر گیمرها و علاقه مندان به بازی پابجی موبایل ، حداقل یکبار اصطلاح تنظیمات  ۲ انگشتی، ۴ انگشتی و ۶ انگشتی به گوششان خورده است. هر کدام از این سبک ها با جابه جایی و قرار دادن فرمان های بازی در محل درست و مناسب میسر می شوند. جالب است بدانید که سبک بازی دوست داشتنی پابجی موبایل برای تمامی بازیکنان در ابتدای نصب و شروع اجرای آن مشابه است که به این نوع سبک ،سبک ۲ انگشتی گفته می شود . از آن‌ جایی ‌که ممکن است روش در دست گرفتن گوشی توسط هر فرد با شخص دیگری متفاوت باشد، طریقه‌ی بازی کردن بسیاری از گیمرها نیز با یکدیگر متفاوت است .  چپ دست یا راست دست بودن بازیکنان نیز مساله‌ی مهمی است که می‌تواند در محل قرارگیری دکمه‌های کنترلی موبایل در هنگام بازی‌های آنلاین موثر باشد. برخی از گیمرها تمایل دارند که دکمه‌های میانبر را در دسترس خود قرار دهند؛ بعضی از آن‌ها نیز لازم می‌دانند که از دکمه‌های تغییر حالت به طور مکرر استفاده کنند در نتیجه ترجیح می‌دهند که این گزینه‌ها را در صفحه‌ی بازی و به طور دائم در مقابل دید خود قرار دهند. به همین دلیل است که به  تغییر چیدمان بازی بر طبق نیاز و سلیقه‌ی خود  رو می آورند. بنابراین اگر دوست دارید با انواع سبک موجود در بازی پابجی موبایل و نحوه تغییر سبک بازی خود ،همچون پروپلیرها از ۲ انگشتی به ۴ انگشتی و ۶ انگشتی آشنا شوید ما  در این مقاله با ارائه آموزش کامل شما را با چینش یا لی اوت های مناسب هر سبک آشنا خواهیم ساخت تا در صورت نیاز محل قرارگیری فرمان های بازی را به این روش تنظیم کرده ، شانس پیروزی خود را بیشتر کرده و بهترین عملکرد را داشته باشید . پس توصیه می شود که تا انتهای این مقاله از راکسل با ما همراه باشید .

تاریخچه بازی پابجی موبایل :

بازی پرطرفدار پابجی موبایل از معروف ترین بازی های موبایلی جهان بشمار می رود . این بازی با فروش بیش از ۷۵ میلیون نسخه بر روی رایانه های شخصی و کنسول های بازی تا آخر سال ۲۰۲۱ به پنجمین بازی پر فروش ویدیویی  جهان تبدیل شد . نسخه کامپیوتری بازی پابجی موبایل جهانی شده و موفقیت بالایی کسب کرد که حاصل آن  رسیدن به بیش از ۱ میلیارد دانلود و بیش از ۸٫۴۲ میلیارد دلار درآمد  است . از این رو بازی پابجی موبایل چهارمین بازی موبایلی پردرآمد شمرده می شود . با مجموع درآمد بازی‌های رایانه‌های شخصی و کنسولی معادل ۴٫۶۵ میلیارد دلار، پابجی: بتل گراندز تا مه ۲۰۲۲ درآمد کلی ۱۳٫۰۷ میلیارد دلاری داشت که آن را به یکی از پردرآمدترین بازی‌های ویدیویی در تمام دوران تبدیل کرد. نسخه اصلی بازی از ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ به صورت رایگان عرضه شد.امروزه نسخه موبایلی پابجی شهرت زیادی یافته و در میان تمامی سنین محبوب ترین و پر هیجان ترین بازی موبایلی به حساب می آید .

بیشتر بخوانید :  آموزش فعالسازی و استفاده از ژیروسکوپ در پابجی موبایل

تنظیمات چینش پابجی

بازی ۲ انگشتی چگونه است؟

سبک ۲ انگشتی روشی است که شما بازی دوست داشتنی پابجی موبایل را با استفاده از دو انگشت شست خود اجرا خواهید کرد.  لمس فرمان های شلیک، نشانه گیری، نشستن، حرکت کردن و… تمامی روند اجرای بازی تنها با دو انگشت ممکن است  پس از مدتی برای شما خسته کننده به نظر برسد به خصوص اگر جزء آن دسته از گیمرهایی هستید که به دلیل علاقه شدید ، بخواهید ساعت ها پای گیمینگ بنشینید .علاوه بر خسته شدن انگشتان ،بازی این سبک ابتدایی می تواند سرعت عمل شما را نیز کاهش دهد چرا که در طول اجرای بازی مجبور خواهید بود که برای لمس تعداد زیادی دکمه، تنها از دو انگشت استفاده کنید . در سبک بازی ۲انگشتی صفحه موبایل یا تبلت شما به دو قسمت تقسیم میشود و شما فرمان هایی در سمت راست و دکمه های دیگری در سمت چپ خواهید داشت که هر دو قسمت را باید با دو انگشت شست خود کنترل نمایید . فرمان های شلیک و حرکت کردن در بازی ۲ انگشتی معمولا نزدیک ترین دکمه ها به انگشت های شما میباشند. فرمان های دیگر را باید اطراف یا در نزدیکی این دو فرمان بچینید تا بتوانید راحت تر شست خود را به آن دکمه ها برسانید و به موقع لمسشان کنید. تنها مزیت بازی با سبک ۲ انگشتی این است که برای انجام این کار احتیاج به مهارت های خاص و فوق العاده‌ای نخواهید داشت و تمامی بازیکنان به ویژه بازیکنان مبتدی که به تازگی این بازی را نصب کرده اند با استفاده از آن قادر خواهند بود که به بهترین شکل ممکن این بازی را اجرا کرده و برنده میدان نبرد شوند به ویژه در درگیری هایی که نسبت به دشمن دورتر  هستید می توانید تمرکز بیشتری داشته و تنها با دو انگشت بازی را کنترل کنید. یکی از معایب مشهود این روش این است که در نبردهای رو در رو سرعت عمل شما را به طور چشم گیری کاهش می دهد و تسلط شما را کمتر می کند .

کد : 7007-2506-9547-9375-327

تنظیمات ۴ انگشتی پابجی موبایل

تنظیمات ۴ انگشتی پابجی موبایل

تنظیمات ۴ انگشتی بازی پابجی موبایل بهترین و رایج ترین سبک اجرای بازی بشمار می رود .بیشتر پرو پلیرها با انتخاب این سبک بازی در پابجی موبایل دشمن را به راحتی از پا درمیاورند و پیروز نبرد می شوند. بازی با سبک ۴ انگشتی به این گونه است که دو انگشت شست و اشاره دست راست و دو انگشت شست و اشاره دست چپ روی صفحه موبایل یا تبلت شما قرار میگیرند و با ۶ انگشت باقی مانده باید دیوایس خود را نگه دارید. این سبک بازی برای انواع موبایل و تبلت مناسب و قابل اجراست. بازی با ۴ انگشت به شما این امکان را می دهد تا با سرعت عمل بالاتری بتوانید چندین فرمان بازی را به طور همزمان کنترل کنید. معمولا چیدن فرمان ها در بازی ۴ انگشتی اصولی دارد اما حالت ثابتی ندارد و بستگی به راحت تر بودن خود بازیکن دارد. تغییر سبک بازی از ۲ انگشتی به ۴ انگشتی نیاز به صبر و تمرین کافی دارد. شما باید پس از تغییر سبک ۲ انگشتی به ۴ انگشتی مدام تمرین کنید تا سریع تر به محل های جدید فرمان ها عادت کنید و عملکرد بهتری داشته باشید .

کد : 7007-2506-9547-9375-328

وارد کردن کد چینش پابجی

تنظیمات ۶ انگشتی پابجی موبایل و مزایای آن

بازی ۶ انگشتی در بازی پابجی موبایل شاید  در وهله اول سخت و نا ممکن به نظر برسد ! اما فراموش نکنید که رمز موفقیت در دستیابی به بهترین تنظیمات پابجی موبایل آزمون و خطا و تمرین کردن چینش هاست. بنابراین اگر قصد دارید سطح بازی خود را ارتقا دهید و بازی خود را وارد مرحله جدیدی کنید لازم است پس از انتخاب سبک بازی خود، به طور منظم تمرین کنید تا انگشت های شما به لمس درست فرمان های روی صفحه عادت کند. در بازی ۶ انگشتی، انگشت های شست، اشاره و انگشت میانی در هر دو دست شما روی صفحه موبایل یا تبلت قرار میگیرد یعنی به این صورت که دستگاه را باید با ۴ انگشت باقی مانده نگه دارید. یکی از مزایای بازی با تنظیمات ۶ انگشتی این است که در بازی ۶ انگشتی میتوانید فرمان های زیادی را به طور همزمان کنترل کنید  با تسلط و قدرت بیشتری دشمنان خود را نابود کنید . این امر میتواند موجب افزایش چشمگیر سرعت عمل شما در پابجی موبایل شود. در این حالت سوییچ کردن انگشتان بین دکمه‌های کنترلی نیز به زمان کمتری نیاز خواهد داشت. چرا که این عمل در بین ۴ انگشت تقسیم می‌شود. در حالی که در صورت بازی ۴ انگشتی، وظایف بیشتری بر عهده‌ی هر انگشت قرار می‌گرفت و ممکن بود تسلط کمتری داشته و کندتر پیش بروید . راز گیمرهای حرفه ای در بازی پابجی موبایل این است که پس از کنار گذاشتن تنظیمات ۲ انگشتی ، با تمرین و تکرار مداوم تنظیمات ۴ و یا ۶ انگشتی تسلط خود را بر هر فرمان افزایش داده اند . با تمرین زیاد جای هر فرمان را به خوبی یادخواهید گرفت و همین موضوع عملکرد شما برای مبارزه را سریع تر و شانس شما برای پیروزی را بیشتر می کند . بنابراین اگر تا پیش از این ۲ انگشتی بازی می‌کردید و حال قصد دارید به صورت ۶ انگشتی بازی کنید، باید با صبر و تمرین مداوم محل جدید قرارگیری فرمان‌ها را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید :  چگونه میتوانیم به آرپی ۱۰۰ برسیم ؟ الایت پس چیست ؟

تنظیمات سه انگشتی پابجی

شما عزیزان می توانید برای تنوع یکایک تنظیمات معرفی شده را در بازی پابجی موبایل تست کنید و در آخر آن تنظیمی که برای شما آسان تر و کاربردی تر است را پیش بگیرید و بازی لذت بخش و هیجان انگیرتری را تجربه کنید . در صورت تمایل خوشحال می شویم که تجارب و نظرات ارزشمند خود را با ما و سایر کاربران دیگر راکسل به اشتراک بگذارید . شما مهربانان می توانید برای خرید تجهیزات گیمینگ و خرید یوسی پابجی موبایل با قیمت های باورنکردنی  و درگاهی امن و قانونی به فروشگاه راکسل مراجعه نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن خرید خود را ثبت کنید .

ارادتمندشما : راکسل گیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *