برای این که بتوانید بازی لذت بخش پابجی موبایل را به بهترین شکل ممکن اجرا کرده و دشمنان خود را نابود کنید ؛ به تنظیمات گرافیکی عالی و دقت بالا نیارمندید . همچنین پشت سر گذاشتن یک بازی بسیار روان و باکیفیت؛ مستلزم داشتن نرخ فریم بالا است .  بر خلاف کنسول‌ها که نرخ فریم اکثراً روی ۳۰ یا ۶۰ قفل شده است، تلفن های همراه نرخ فریم آزاد دارند. البته این موضوع قفل بودن نرخ فریم اخیراً در کنسول‌های بازی نیز از بین رفته است اما به طور کلی بسیاری از بازی‌ها همچنان این کار را انجام می‌دهند. با توجه به اینکه نرخ فریم در موبایل باز است، شما باید تلاش کنید تا تنظیمات را به گونه ای بچینید که بیشترین نرخ فریم را دریافت کنید.البته توجه داشته باشید که نرخ فریم یک بازی تنها به تنظیمات گرافیکی آن بستگی ندارد؛ بلکه وابسته به مواردی دیگری نیز می باشد . هر بازیکنی روش خاص و عملکرد متفاوتی در اجرای بازی های موبایلی همچون پابجی دارد که با توجه به روش و عملکرد متفاوت او ، تنظیمات بازی او نیز متغییر خواهد بود. با انتخاب تنظیمات مناسب بازی هیجان انگیزتری را تجربه خواهید کرد .برای اطلاع بیشتر در این زمینه با راکسل همراه باشید.

آیا تغییر نرخ فریم تأثیری در روند بازی می گذارد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت بله، نرخ فریم بالاتر باعث می‌شود تصاویر روان‌تر به نظر برسند، که این موضوع می‌تواند در نشانه‌گیری و واکنش‌های سریع تأثیر مثبتی داشته باشد.

بهترین تنظیمات پابجی موبایل

بهترین تنظیمات پابجی موبایل :

 • کمک هدفگیری (Aim Assist):آیا تغییر دادن نرخ فریم تأثیری در بازی دارد؟Bolt Action / Crossbow Firing mode: به شکل Tap
 • هشدار مانع دید (Blocked Sight Warning):فعال (Enabled). بازی پابجی زمانی که یک مانعی جلوی  هدفگیری شما وجود داشته باشد، به شما نشان می‌دهد که نمی‌توان شلیک کرد. به این معنا که حالت گرفتن سلاح تغییر می‌کند. با این حال ایده بدی نیست که شما یک هشدار دهنده داشته باشید تا بیشتر متوجه آن بشوید.
 • Shotgun Firing Mode: به شکل Tap
 • Peek and Fire: فعال
 • Lean Mode: به شکل Tap
 • حالت Peek and Open Scope:غیر فعال. اگر این حالت روشن باشد هرگاه شما تصمیم به نگاه کردن می‌گیرید، به صورت خودکار هدفگیری انجام می‌شود، پس بهتر است آن را خاموش کنید.
 • Scope Mode: به حالت Tap
 • Display Left Side Fire Button: همواره روشن (Always On). در ابتدا امکان دارد این حالت عجیب به نظر برسد ولی داشتن دو دکمه برای شلیک بسیار کاربردی است. مخصوصاً زمانی که بازی حساس و نفس گیرتر می‌شود.
 • Gyroscope:همیشه فعال. اگر موبایل شما دارای سنسور Gyroscope و حرکتی است، حتماً از آن برای هدف‌گیری با دقت بیشتر استفاده کنید.
 • بازکردن خودکار درب‌ها (Auto Open Doors):فعال
 • Play Emote:غیرفعال (Disable)
 • Slide:غیر فعال
 • Universal Mark:غیرفعال
 • Default Parachute Follow:غیرفعال
 • Healing Prompt:فعال
 • پریدن و بالارفتن (Jumping and Climbing):به شکل ترکیبی (Combined)
 • Damage Effect:قرمز (Red)
 • Death Replay:فعال
 • FPPSwap:فعال. اگر شما به تجربه بازی به شکل سوم شخص علاقه دارید، در مواقع حساس حالت اول شخص دقیق‌تر است. به همین دلیل باید بتوانید به سرعت وارد آن حالت بشوید.
 • First Person Perspective Camera View: عدد ۹۲. افزودن این قابلیت دید شما را بیشتر می‌کند. با این حال امکان دارد که دقت هدفگیری شما را کاهش دهد. به همین دلیل عدد ۹۲ تعادل خوبی میان دو مورد ایجاد می‌کند.
بیشتر بخوانید :  پرایم و پرایم پلاس پابجی موبایل چی هستن و چه جوایزی دارن ؟

بهترین تنظیمات برای پابجی موبایل

بهترین تنظیمات گرافیکی برای پابجی موبایل

گرافیک Graphics

بخش بعدی در سمت راست، بخش گرافیک می‌باشد که به گوشی موبایلتان بستگی دارد. در ناحیه اول، تنظیمات گرافیک می‌باشد که به پنج بخش به ترتیب Smooth ، Balanced ، HD ، HDR and Ultra HD تقسیم می‌شوند. بخش اولترا اچ دی به زودی به بازی اضافه می‌شود و هنوز تکمیل نشده است.

بخش Smooth برای گوشی‌های نسبتا ضعیف‌تر می‌باشد که بدون لگ و واضح اجرا می‌شود. بخش متعادل هم برای گوشی‌های متعادل‌تر می‌باشد که هر دو به دو قسمت Low و Medium تقسیم می‌شوند. همچنین بخش‌های اچ دی و اچ دی ار برای گوشی‌های بالارده قابل اجرا است و بسیار واضح اجرا می‌شود. در تنظیمات بازی پابجی موبایل Huawei Y6 Prime 2019 که تست شد، بخش‌های اسموف و بالانس قابل اجرا بودند و بدون لگ بالا می آوردند. بخش بعدی هم سلیقه ای می‌باشد که شما با کدام حالت نمایشی بیشتر راحت هستید و چشمتان اذیت نمی‌شود. و حالت معمولی که کلاسیک می‌باشد. حالت بعدی Colorful می‌باشد که رنگ‌ها را واضح‌تر نشان می‌دهد. حالت بعدی Realistic می‌باشد که بیشتر سعی شده است در این حالت بازی را واقعی‌تر جلوه دهند. حالت بعدی هم Soft می‌باشد که همانطور از اسمش پیداست نرم‌تر نمایش داده می‌شود.حالت آخر هم که بسیار پرطرفدار می‌باشد، حالت Movie و یا فیلم گونه می‌باشد که بسیار زیبا طراحی شده است. در زیر این حالت‌ها قسمت Shadows می‌باشد که شما با فعال کردن آن می‌توانید سایه خودتان و دشمنانتان را از هر چهار طرف ببینید. در بخش بعدی چهار حالت پیش روی شماست که بستگی به سلیقه خودتان دارد. اندکی پایین‌تر از این چهار حالت میزان روشنایی را تنظیم می‌کنید که اسم بخش آن Brightness نام دارد. همچنین دو بخش پایانی گرافیک مربوط به گوشی می‌باشد که در بخش اول آن بستگی به جایگیری دوربین سلفی شما دارد. همچنین بخش بعدی هم مربوط به اجرای گرافیک به صورت خودکار و وابسته به سرعت اینترنت می‌باشد.
بازی پابجی موبایل بر اساس سخت افزار تلفن همراه شما ، گرافیک خود را تعیین می‌کند.با این حال با کمی تغییر در گرافیک شما می‌توانید نرخ فریم بسیار بالایی دریافت کنید.

 • گرافیک (Graphic):به حالت Smooth. مهم نیست که دستگاه شما چه باشد، تقریباً تمامی بازیکنان سادگی و سرعت را به ظاهر زیبای بازی ترجیح می‌دهند. زمانی که شما گرافیک را روی Smooth قرار دهید، نرخ فریم شما نیز بالاتر خواهد رفت. به همین دلیل در بازی نیز در میام سایر رقبای دیگر، یک برتری محسوس خواهید داشت.
 • نرخ فریم (Frame Rate):جالب است بدانید که حالت Extreme. این حالت بیشترین میزان نرخ فریم در بازی پابجی موبایل است. استفاده از آن نیز باعث خواهد تا شما بهترین و روان ترین بازی پابجی موبایل را پشت سر بگذارید.
 • Style:رنگارنگ (Colorful). این مورد بیشتر به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. با این حالت استفاده از تنظیمات پیشنهادی به شما در زمینه شناسایی دشمنان و موارد کاربردی کمک زیادی می‌کند.
 • Anti-Aliasing:غیرفعال. این سیستم تاثیر بسیار زیادی بر روی توان گرافیکی دستگاه شما می‌گذارد. به همین دلیل غیرفعال کردن آن به شما اجازه خواهد داد تا نرخ فریم بالاتر و با ثبات‌تری را بدست بیاورید.
 • Colorblind:این مورد تماماً به سلیقه و توانایی کاربر بستگی دارد.
 • روشنایی (Brightness): ۱۱۸ درصد. افزایش روشنایی بازی به شما در یافتن دشمنان کمک زیادی خواهد کرد. البته دقت کنید که در مراحلی که مِه است، باید آن را تغییر دهید. به دلیل اینکه روشنایی زیاد دشمن شما در مِه است.
 • صفحه نمایش غیر استاندارد:صفحه نمایش دستگاه خود را با سایز و کیفیت مناسب اجرای روان پابجی موبایل انتخاب نمایید.
 • تنظیم خودکار گرافیکی:غیر فعال. این قابلیت را خاموش کنید تا تنظیمات شما به طور ناگهانی به حالت اول باز نگردد.
بیشتر بخوانید :  معرفی بهترین تجهیزات و attachment برای m416 در پابجی موبایل

بهترین ستینگ پابجی موبایل

بهترین تنظیمات وسایل نقلیه در بازی پابجی موبایل

یکی از بهترین تنظیمات در وسایل نقلیه بازی پابجی موبایل ، به کارگیری تنظیمات دکمه‌ای در بازی پابجی است . این روش به نظر ساده می‌رسد از این رو یکی از پر کاربردترین تنظیمات بشمار می رود .اما به جز این روش ،تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که هر یک از آن ها نیازمند کمی تکرار هستند تا بتوانید به آن ها عادت کنید و به بهترین نحو ممکن اجرا کنید  .

بهترین تنظیمات برداشتن ابزار مختلف در پابجی موبایل :

یکی از موارد بسیار مهم در بازی جذاب پابجی موبایل ، برداشتن ابزار مختلف است. به کار گیری بهترین تنظیمات برداشتن ابزار در پابجی ؛ به صورت چشم گیری می تواند بر روند بازی شما تاثیر مثبتی برجا بگذارد.

برداشت Pick Up در پابجی موبایل

چهار قسمت اولیه این بخش مربوط به برداشت خودکار وسایل است که به طور کامل آن ها را شرح خواهیم داد  .

 • قسمت اول سمت چپ، Auto Pick Up به معنای برداشت خودکار است. زمانی که شما در بازی هیچ اسلحه ای ندارید، با فعال کردن این قسمت، به طور خودکار اسلحه در اختیار شما قرار می گیرد و دیگر نیازی به برداشت دستی نیست.
 • همچنین پایین این بخش Auto Pick Up Pistols نوشته شده است که به معنای برداشت خودکار اسلحه‌های کلت است. اسلحه‌های کلت که مدل‌های مختلفی دارد، می‌تواند تفنگ سوم شما در طول یک بازی باشد.
 • در سمت راست این بخش از تنظیمات بازی پابجی، نوشته شده است Stop Auto Pick Up when List Is collapsed.

این عبارت به معنی این است که زمانی که شما دیگر کیفتان جا ندارد، وسایل مورد نیازتان را برایتان زرد می شود و برداشته نمی شود .

 • پایین این قسمت هم Auto Pick Up Level.3 Backpacks که به معنی این می‌باشد که کیف مرحله سه را به طور خودکار بردارد یا نه . در قسمت پایین مقدار تیری که باید به صورت خودکار برای هر اسلحه برداشته شود را مشخص می‌کنید. بهتر است این قسمت را فعال نمایید . این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که از یک اسلحه بیشتر استفاده می‌کنید، آن را تا انتها پر کنید. پایین‌تر از بخش تفنگ هم، بخش لوازم اولیه است که مشخص می‌کنید از هر کدام چقدر برداشت شود. پایین‌تر هم مواد محترقه می‌باشد که شما می‌توانید این گزینه هم صفر و یا حداکثر به سی تا اضافه کنید.

تنظیم دوربین اسلحه Scope در پابجی موبایل

این بخش به پنج قسمت تقسیم می شود از جمله :
بخش های بدون دوربین No Scope دوربین نقطه زن Red Dot Sight، دوربین هولوگرافیک Holographic Sight دوربین دو برابر (2x) و دوربین سه برابر (3x) . شما در این بخش‌ها می‌توانید رنگ نقطه شلیک دوربینتان را به رنگ‌های مختلف تغییر دهید.

بیشتر بخوانید :  بهترین تفنگ برای درگیری و رگبار دشمن در پابجی موبایل کدام است ؟

فراموش نکنید که شما عزیزان برای خرید یوسی پابجی موبایل ارزان و قانونی در ایران می توانید به درگاه امن و معتبر راکسل مراجعه نمایید ،برای این کار فقط کافیست به وبسایت راکسل مراجعه کرده و بسته موردنظر خود را انتخاب نمایید و خرید خود را ثبت کنید . از همراهی پرمهر شما متشکریم .

راکسل گیفت – Raxelgift.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *